logo

Regiony

Doporučené plány cesty

Východní pobřeží USA - z New Yorku do Miami (21 dní)
Národní park Shenandoah, New York, Charleston, Virginia Beach, Savannah, Kennedyho vesmírné středisko, Philadelphia , Miami, Myrtle Beach, Gettysburg, St.Augustine, Washington D.C., Daytona Beach, Richmond
To nejlepší z jihozápadu USA (23 dní)
Národní park Joshua Tree, Národní park Sequoia a Kings Canyon, Národní park Death Valley, Národní park Arches, Antelope Canyon, Yosemitský národní park, Hoover Dam, San Francisco, Národní park Canyonlands, Národní park Mesa Verde, Národní park Capitol Reef, Pacifická pobřežní dálnice, Horseshoe Bend, Národní park Zion, Los Angeles, Monument Valley, Národní park Grand Canyon, Monterey, Las Vegas, Národní park Bryce Canyon
Velký okruh Floridou (18 dní)
Crystal River, Key West, Národní park Everglades, Naples, St.Augustine, Kennedyho vesmírné středisko, Daytona Beach, Miami

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Na pěší výlety se můžete vydat v podstatě kdekoliv, ať už jste ve městě nebo v přírodě. Nejkrásnější túry lze tradičně podniknout v národních parcích, potřebné informace a mapky jsou k dispozici na stránce národních parků pod příslušným parkem.

Územím Spojených států prochází také řada národních dálkových stezek, ke kterým patří například:

  • Pacific Crest Trail: pacifická stezka se táhne od hranice s Kanadou až k hranici s Mexikem přes území států Washington, Oregon a Kalifornie v délce zhruba 4.300 km. Zdolání celé stezky zabere zhruba 4 až 6 měsíců, můžete si ale samozřejmě vybrat jen nějaký kratší úsek.
  • John Muir Trail: trek začíná v Yosemitském národním parku, pokračuje přes národní parky Sequoia a King's Canyon a končí po 215 mílích na nejvyšší hoře USA mimo Aljašku, Mount Whitney.
  • Continental Divide Trail: dálkový trail vede celým středozápadem od hranice s Mexikem ke hranici s Kanadou. Většina stezky vede odlehlou a drsnou přírodou Skalistých hor.
  • Appalachian Trail: král všech treků východního pobřeží USA měří více než 3.500 km. Trek vede častěji obydlenými místy, takže jeho zdolání je tak logisticky méně náročné než u dlouhých treků na západě Států. Stezka je dobře značena a po cestě můžete přespat ve více než 250 přístřešcích, rozmístěných po celé délce treku.
  • The Long Trail: nejstarší dálková stezka na území USA byla dokončena v roce 1930 a vede územím státu Vermont od jeho hranice s Massachusetts po hranici s Kanadou.
  • Hayduke Trail: skoro 1.300 km dlouhý trail spojuje ty nejkrásnější národní parky amerického jihozápadu, od národního parku Arches, přes Canyonland NP, Glen Canyon NP, Bryce Canyon NP, Grand Canyon NP až po Zion NP. Trek by měli podniknout pouze ostřílení turisté se zkušenostmi s pobytem v drsných pouštních podmínkách.
  • Superior Hiking Trail: zhruba 500 km dlouhý trek se nachází na území Minnesoty a kopíruje pobřeží Hořejšího jezera od města Duluth směrem ke kanadské hranici.
  • Ice Age Trail: 1.600 km dlouhá stezka vede územím Wisconsinu místy, která před tisíci lety vyhloubil ledovec.

Mohlo by se hodit:

Národní park

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Národní parky USA jsou pro mnohé návštěvníky hlavním důvodem, proč se za Atlantik vydat. Jako celek nabízí USA neuvěřitelně pestrou směsici chráněných území různého krajinného typu, od hor, přes mokřady, až po pouště. Na území USA se aktuálně nachází 61 národních parků a dalších zhruba 6000 státních parků. Nejstarším národním parkem je Yellowstonský národní park, který byl založen již v roce 1872 jako vůbec první park na světě. Vstupné do parků se různí podle popularity a velikosti parku a obvykle se počítá za auto, nikoli za osobu, což je výhodné zejména pokud vás cestuje víc v jednom autě. Pokud plánujete návštěvu více národních parků, vyplatí se vám koupě ročního America the Beautiful passu za 80 USD, který se vztahuje na řidiče a zbytek osazenstva auta. Tento pass vás opravňuje k návštěvě všech národních parků a dalších více než 2000 míst a koupíte ho v návštěvnických centrech nebo na pokladnách parků. Pass se určitě vyplatí, uvážíme-li, že jen vstup do národního parku Yosemite stojí 35 USD za auto. Pass má na druhé straně kolonku na dvě jména, takže ho po návratu z USA můžete prodat dalšímu zájemci. Více informací o národních parcích a dalších rezervacích, lesích nebo historických monumentech najdete na stránce národních parků www.nps.gov.

Před návštěvou každého parku doporučujeme nejprve zajít do návštěvnického centra, kde dostanete mapky a brožury s informacemi o trailech. Místní rangeři vám také rádi poradí, která místa vidět, případně na co si dát aktuálně pozor. V některých centrech jsou umístěné i různé výstavy, muzea nebo interaktivní prohlídky dané oblasti a v neposlední řadě si tu můžete koupit něco k jídlu nebo doplnit vodu. Parky jsou skvěle organizované a traily dobře značené.

Další aktivity

Sportoviště
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Chcete-li si zpříjemnit vaší dovolenou návštěvou zápasu některého z typicky amerických sportů, nabízí se vám desítky různých možností. Kromě toho se v USA koná řada velkých celosvětových sportovních akcí, jako je například Velká cena F1, která se koná začátkem listopadu na okruhu Circuit of the Americas v texaském Austinu, tenisový grandslam US Open na přelomu srpna a září v New Yorku nebo množství prestižních tenisových či golfových turnajů. K vrcholným sportovním akcím roku patří tradičně Super Bowl (obvykle první neděle v únoru), což je finále amerického fotbalu, které s napětím sleduje celý národ.

Ceny vstupenek na sportovní zápasy závisí hlavně na zvučnosti jména týmu a na atraktivitě soupeře, s čímž úzce souvisí i dostupnost lístků. Lístky také bývají dražší na víkendové dny. Lístky na sportovní utkání koupíte třeba na stránce Ticketmaster. Pozor na lístky od překupníků, může se stát, že koupíte falešnou vstupenku.

Kam za sportem na Floridě

Kam za sportem v New Yorku

Kam za sportem v Las Vegas

Kam za sportem v Kalifornii

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele