logo

Doporučené plány cesty

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Hlavní aktivity

Pěší turistika

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kanada je prvotřídní světovou destinací pro hiking - zdejšími nekonečnými přírodními scenériemi se může pochlubit jen málokterá země, stezky pro pěší jsou většinou perfektně značené a turistická či návštěvnická centra národních a provinčních parků vám poskytnou tuny materiálů, včetně podrobných mapek s vyznačenými treky. Dobré informace o stezkách pro pěší nabízí i stránka národních parků Kanady (www.pc.gc.ca), kde také najdete popisy treků s mapkami a další zajímavosti. Stačí si vybrat výlet podle libosti, času a fyzické kondice. Kvalitní stránkou je také www.canadatrails.ca, kde najdete užitečné informace o trecích v jednotlivých provinciích Kanady a odkazy na stránky, týkající se pěší turistiky. Stránka obsahuje nejen informace pro pěší turisty, ale i pro cyklisty nebo milovníky běžkového lyžování, protože spousta stezek má víceúčelové využití. Dalším webem, který se věnuje turistice v Kanadě, je www.trailpeak.com.

Nejlepším obdobím pro pěší turistiku po kanadské přírodě je jaro až podzim, záleží ale na oblasti, kde se nacházíte. Například sezóna pěší turistiky ve Skalistých horách nebo severněji položených oblastech země je poměrně krátká, neboť spoustu stezek pokrývá sníh až do půlky června a znova sněžit často začíná už na konci srpna nebo v září. Nezapomínejte ani na kvalitní outdoorové vybavení a nepodceňujte počasí. Kanadská divočina je krásná, ale dokáže být i drsná a nemilosrdná. Dejte pozor na divoká zvířata a dodržujte zásady správného kempování.

Králem mezi kanadskými treky je epická síť turistických stezek, známá jako Great Trail, která se v budoucnu potáhne napříč celým územím Kanady od jednoho pobřeží k druhému, v délce 24.000 km. V současné době jsou zprovozněné již tisíce kilometrů této trasy a další kilometry se dále připravují, takže každý aktivní zájemce si může vybrat některý z jeho téměř 500 úseků podle své kondice a času a začít objevovat krásy kanadské přírody nejen pěšky, ale také na kole, na kajaku nebo na běžkách. Pokud chcete, stáhněte si aplikaci Great Trail, která bude vaším průvodcem a pomocníkem při plánování výletů. Menším bratříčkem Great Trailu je National Hiking Trail, který se buduje již od roku 1971 a zatím je možné využít více než 3.000 km stezky převážně na území Québecu a jižního Ontaria.

Alberta

Přírodním pokladem Alberty jsou národní parky ve Skalistých horách, které jsou protkané stovkami stezek. Národní park Jasper je domovem populárních treků Discovery Trail, což je jednoduchý osmikilometrový okruh kolem města Jasper, Mary Schaffer Loop, což je 3.5 km dlouhý okruh v oblasti jezera Maligne Lake nebo Path of the Glacier Trail, který vás zavede k hoře Edith Cavell. Také sousední a více turističtější park Banff má aktivním turistům co nabídnout. Spousta treků, včetně oblíbeného Bow River Falls Trailu, se dá podniknout kolem samotného města Banff. Mapky treků seženete na stránce města Banff nebo v místním turistickém centru. Trek Plain of Six Glaciers je 15 km dlouhý okruh v oblasti jezera Lake Louise. Tříhodinový trek od jezera Lake Louise k jezeru Lake Agnes vás odmění výhledy na malebné jezero Lake Agnes. U jezera se můžete občerstvit v malém srubu, který slouží jako útulna pro turisty již od roku 1901.

Mohlo by se hodit:

Britská Kolumbie

Část Skalistých hor zasahuje do národních parků Yoho a Kootenay. Neuděláte chybu, když se vydáte k vodopádu Wapta Falls nebo na cestu kolem vodopádu Takakkaw Falls a jezera Emerald Lake. Jedničkou parku Kootenay je 55 km dlouhý, vícedenní trek, Rockwall Trail, ale můžeme doporučit i treky k jezerům Cobb, Dog nebo Olive, pramenům Paint Pots a kaňonu Marble Canyon. Scénickou procházkou je West Coast Trail, kopírující pobřeží a procházející rezervacemi Pacific Rim a Carmanah Walbran na ostrově Vancouver, v celkové délce 75 km. Trail je otevřený od 1. května do konce září.

Mohlo by se hodit:

Ontario

Králem všech ontarijských treků je Bruce Trail, 770 km dlouhý trek, táhnoucí se od Niagary až do Tobermory na špičce poloostrova Bruce Peninsula. Řadu pěkných výletů můžete podniknout také v provinčním parku Algonquin. K nejlepším z nich patří Track and Tower, 11 km dlouhý trek podél jezera Cache Lake nebo 10 km dlouhý Centennial Ridges Trek, během něhož spatříte jedny z nejhezčích přírodních scenérií, které tento park nabízí.

Mohlo by se hodit:

Québec

Také v Québecu je k dispozici více než 11.000 km turistických stezek. Přes 80 km dobře značených stezek pro všechny výkonnostní kategorie nabízí oblast Vallée Bras du Nord. Počítejte s tím, že pro návštěvu této oblasti si musíte koupit pass. Popis jednotlivých treků najdete na stránce www.valleebrasdunord.com. Jihovýchodně od Montréalu se táhne hřbet pohoří, protínající turistický region Eastern Townships, který je mimochodem domovem více než 200 km dlouhé sítě lesních a horských stezek s názvem Les Sentiers de l'Estrie. Další krásné treky na vás čekají v národních a provinčních parcích nebo rezervacích, jako je La Mauricie National Park, Forillon National Park nebo Parc National Fjord du Saguenay.

Yukon

Legendární Chilkoot trail trek kopíruje staré zlatokopecké stezky a vede z vesnice Dyea na Aljašce přes průsmyk Chilkoot Pass až k Bennettovu jezeru v Yukonu, odkud se můžete vrátit zpět po železnici. Celá trasa měří 53 km a dá se zvládnout za 3-5 dnů, zdolání tohoto trailu ovšem vyžaduje poměrně dobrou kondičku (fyzicky náročné je zejména stoupání ke Chilkoot Passu a závěrečný úsek zvaný Golden Stairs) a také dobrou přípravu a vybavení. V nejvyšších polohách se drží sníh i v létě a počasí dokáže být nevyzpytatelné. Na pochod se můžete vydat od začátku června do poloviny září, mimo sezónu je třeba nejprve kontaktovat Správu amerických nebo kanadských národních parků. Počet turistů, kteří se mohou vydat na trek je limitován na 50 denně a absolvování treku vyžaduje koupi povolení (8 povolenek je k dispozici každý den pro ty, kteří přijdou jako první). Povolení na celý trek stojí 62,05 CAD pro dospělého, za kempy po cestě pak už nebudete platit nic. Můžete si také koupit jen povolenku pro americkou část (27 CAD) nebo jen pro kanadskou (35.05 CAD). Po cestě je možné přespat v některém z devíti kempů, při rezervaci ale budete muset nahlásit, ve kterém kempu a kterou noc budete spát. Vzhledem k tomu, že trek vede i přes území USA, musíte mít vyřízené povolení ESTA.

Mohlo by se hodit:

Nové Skotsko

K nejoblíbenějším trekům této provincie patří Franey Trail poblíž města Ingonish a Skyline Trail poblíž Pleasant Bay. Oba tyto treky a další více než dvacítka stezek se nachází v parku Cape Breton Highlands. Na ostrově Cape Breton se dokonce můžete zúčastnit desetidenního festivalu pěší turistiky Hike the Highlands, který se zde každoročně koná v září. Další informace o pěší turistice na ostrově Cape Breton najdete na této adrese.

Mohlo by se hodit:

Národní park

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Národní parky Kanady jsou přírodním pokladem země, kvůli kterému sem každý rok přijíždí statisíce turistů z celého světa. Chráněná území najdete na atlantickém a pacifickém pobřeží i na pobřeží Severního ledového oceánu a dále ve vnitrozemí, zahrnujícím hory, prérie, lesy, tundru, jezera nebo ledovce. V současné době můžete v Kanadě navštívit 48 národních parků a národních rezervací a desítky dalších rezervací nebo chráněných mořských území. Veškeré potřebné informace najdete na stránce Správy kanadských parků nebo na stránkách provinčních parků:

Vstupné do národních parků se platí na osobu a den. Můžete si také koupit roční pass (Parks Canada Discovery Pass) platný pro více než 80 národních parků, který stojí 69,19 CAD na osobu (18-64 let) nebo 139,40 CAD za auto s až 7 lidmi. Roční pass je platný 12 měsíců od data nákupu.

Lyžování

ZOBRAZIT MAPU MÍST

V zimě nastává ten pravý čas pro všechny lyžaře a milovníky dalších zimních sportů. V Kanadě je možné lyžovat od listopadu do března, v některých horských oblastech až do května. Ve výše položených oblastech napříč Kanadou se nachází desítky lyžařských středisek, mezi nejznámější a nejoblíbenější z nich patří:

Britská Kolumbie

  • Whistler - Blackcomb - největší zimní středisko Kanady leží zhruba 2 hodiny jízdy z Vancouveru. Areál se sjezdovkami se rozkládá na svazích dvou sousedních hor Whistler a Blackcomb a je protkán sítí 25 lanovek a vleků, včetně gondoly Peak 2 Peak, která spojuje vrcholy obou hor. Tato lanovka je světovým unikátem a její konstrukce jí vynesla zápis do Knihy rekordů jako světově nejdelší úsek lanovky tohoto druhu bez sloupové podpory (3.024 km). Během jízdy se octnete ve výšce až 436 metrů nad zemí, což je další světový rekord.
  • Revelstoke Mountain Resort - středisko se rozkládá u stejnojmenného města ve Skalistých horách. K dispozici je 75 sjezdovek pro středně pokročilé, zkušené i začínající lyžaře.
  • Big White - populární resort Big White se nachází ve scénickém údolí Okanagan, necelých 60 km od města Kelowna. Vesnice Big White je mimochodem místem s největší koncentrací ubytování přímo v místě sjezdovek, takže za lyžováním není nutné dál cestovat. Kromě širokých sjezdovek pro lyžování a snowboarding nabízí středisko množství dalších rodinných aktivit, jako snowtubing, bruslení, běžkování, jízdu na sněžných skútrech a další.
  • Kicking Horse Resort - méně navštěvované středisko leží asi 14 km od města Golden a je vhodné zejména pro zkušené lyžaře, hledající zábavu a adrenalin při jízdě v terénu.
  • Sun Peaks Resort - druhý největší lyžařský resort Kanady se rozkládá na svazích hor Mount Tod, Mount Sundance a Mount Morrisey, necelých 60 km od města Kamloops. Více než 130 sjezdovek se sjíždí do střediska Sun Peaks, ve kterém najdete ubytování a další turistický servis. Pokud zrovna nejste vyznavači sjezdového lyžování, můžete si vzít nebo půjčit běžky a užít si více 34 km běžeckých cest. V létě je v provozu Bike Park pro adrenalinovou jízdu na horském kole.

Alberta

  • Lake Louise - středisko se 145 sjezdovkami především pro středně pokročilé lyžaře najdete přímo v srdci národního parku Banff, v malebné krajině jezera Lake Louise a Skalistých hor.
  • Sunshine Village - další resort národního parku Banff a zároveň nejvýše položené lyžařské středisko v Kanadě, což mimo jiné zaručuje jednu z nejdelších lyžařských sezón v zemi.
  • Mount Norquay - nejmenší z lyžařských resortů národního parku Banff

Quebec

  • Tremblant - středisko se nachází asi hodinu a půl jízdy z Montréalu nebo dvě hodiny jízdy z Ottawy a má kouzelnou polohu mezi svahy Laurentiánských hor a jezerem Tremblant. Na své si zde přijdou všechny výkonnostní kategorie lyžařů, pro které je připravena více než stovka sjezdovek.

Ontario

  • Blue Mountain Resort - středisko leží asi dvě hodiny jízdy na sever od Toronta, na břehu zálivu Georgian Bay a je považováno za jedno z nejlepších zimních center pro rodiny s dětmi v zemi. V zimě můžete sjezdovat na širokých sjezdovkách, děti se mohou učit lyžovat v školičkách. Kromě lyžování si užijete dalších zimních aktivit, v létě je pak možné provozovat pěší turistiku, jízdu na kolech nebo kajaku, hrát golf apod.
  • Horseshoe Resort - zimní středisko patří k těm menším, za to je jedním z nejbližších středisek, kam se vydat z Toronta. Kromě lyžování zde najdete cesty pro běžkaře a vyzkoušíte další zimní aktivity.

Pozorování velryb

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kanada je jedním z nejlepších míst světa pro pozorování velryb. Výlety za velrybami organizují agentury v příhodných místech napříč Kanadou, ať už z pohodlí krytých lodí nebo v nepromokavých a teplo izolujících oblecích na palubách nafukovacích člunů. V pobřežních vodách kolem Kanady je možné pozorovat několik druhů plejtváků, běluhy mořské, kosatky a další druhy velryb.

Centrem pozorování velryb na západním pobřeží je především ostrov Vancouver. Velryby je možné ideálně spatřit mezi červnem a zářím, ale i v zimě, kdy kolem pobřeží proplouvají plejtváci šedí na cestě na jih, kde rodí svá mláďata. Lodní výlety organizují agentury ve Victorii nebo v Tofinu, velryby jsou často viděny i ve vodách průlivu Johnstone Strait při severním pobřeží ostrova Vancouver.

Na východě Kanady můžete pozorovat hned několik druhů velryb v Tadoussacu (provincie Québec), kde se řeka Saguenay vlévá do řeky Svatého Vavřince. Dalším vhodným místem je pobřeží poloostrova Gaspé nebo záliv Fundy. V oblasti Fundské zátoky vyplouvají výpravy za velrybami například z měst Westport nebo Tiverton v Novém Skotsku či z přístavů na severním pobřeží zálivu kolem Fundských ostrovů.

Pozorování zvířat

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Nekonečná a panensky čistá kanadská divočina je ideálním místem pro pozorování mnoha druhů divokých zvířat.

Polární medvědi - podle odhadů žije v Kanadě přibližně 15.500 divokých polárních medvědů z celkově 25.000 žijících na celém světě, takže byste na Zemi těžko hledali lepší místo pro setkání s těmito šelmami, než je právě Kanada. Polární medvěd je největší šelmou na Zemi a nefalšovaným králem polárních krajů, jehož jediným nepřítelem je člověk a člověkem řízené globální oteplování planety. Pozorováním těchto obrů je vyhlášené především město Churchill. Každý rok na podzim migrují polární medvědi po nedalekém národním parku Wapusk a nebývá ničím výjimečným, když se zatoulají i do samotného města, kde pak bývají odchyceni a převezeni zpět do divočiny. Kromě města Churchill můžete polární medvědy vidět třeba na Baffinově ostrově a v dalších destinacích kolem pobřeží Hudsonova zálivu v severním Québecu nebo Nunavutu.

Medvědi černí a grizzly - ačkoli na medvědy můžete narazit na mnoha místech kanadské divočiny, nejlepší příležitosti k pozorování těchto šelem v jejich přirozeném prostředí nabízí Britská Kolumbie. Medvědy černé můžete spatřit na pobřeží kolem Tofina v období mezi dubnem a říjnem, kam medvědi s oblibou míří za potravou. Kromě ostrova Vancouver jsou medvědi černí rozšíření po celé Kanadě a můžete je vidět i na dalších místech, jako jsou Skalisté hory nebo lesy Québecu a New Brunswicku. Medvědi grizzly patří k největším šelmám planety. V přírodě je možné je sice pozorovat od května do října, nejlepším obdobím je ale září a říjen, kdy medvědi shání potravu, aby si utvořili zásobu před zimním spánkem. Výpravu s pozorováním medvědů grizzly je možné rezervovat koncem léta a počátkem podzimu například v Campbell River na severním pobřeží ostrova Vancouver.

Polární sobi - v Kanadě se ale spíše setkáte s názvem karibu. Jedinečným divadlem je pohled na tisícovky polárních sobů, kteří každoročně migrují přes polární kraje a tundru na jih do svých zimovišť. Výpravy za pozorováním sobů karibu organizuje například společnost Weber Arctic.

Sportoviště

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Kde jinde zajít na hokej, než v zemi, kde se tento sport narodil. Hokej je v Kanadě jedním z nejpopulárnějších sportů, který hrají kluci již od útlého mládí. Návštěva některého ze zápasu Národní hokejové ligy NHL bude jedním z TOP zážitků i pro ty, kterým hokej zrovna neučaroval. Kanadský národní tým patří ke světové špičce, který pravidelně sbírá medaile na vrcholných světových akcích. Z Kanady také pocházejí největší legendy tohoto sportu, jako Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Gordie Howe, Bobby Hull nebo Sidney Crosby. Na kanadsko-americkou hokejovou soutěž NHL můžete zajít ve všech velkých městech, jako je Montréal (Canadiens), Ottawa (Senators), Toronto (Maple Leafs ), Calgary (Flames), Edmonton (Oilers), Vancouver (Canucks) a navíc i ve Winnipegu (Jets). Ceny vstupenek závisí na popularitě týmu, termínu i sektoru na tribuně, ty nejlevnější lístky stojí kolem 50 CAD. Lístky se dají sehnat online přímo na stránce NHL (www.nhl.com) nebo třeba na portále Ticketnetwork nebo Ticketmaster. Lístky koupíte i na pokladně před zápasem. Výlet do Kanady spojený s návštěvou některého zápasu NHL organizují i některé české cestovky.

Mohlo by se hodit:

Rybaření

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Nekonečné kanadské pobřeží i stovky jezer a řek jsou jako stvořené pro sportovní rybaření. Ještě než ale nahodíte udici, měli byste vědět, za jakých podmínek je možné v Kanadě rybařit a co všechno je nutné nejprve zařídit.

Každý, kdo by chtěl rybařit je povinen se seznámit s pravidly rybolovu v dané provincii a zároveň si musí koupit licenci, které vydávají jednotlivé provincie a pro nerezidenty stojí něco kolem 20 CAD v případě jednodenní licence nebo zhruba 80 CAD v případě roční licence. Licenci je možné někde koupit i online nebo osobně ve vybraných obchodech nebo institucích. Každá provincie si stanovuje svá vlastní pravidla, za jakých podmínek budete moci vyrazit s prutem k vodě. Tato pravidla se každý rok drobně mění, proto je dobré se s nimi seznámit, ať předejdete zbytečným problémům. Rybařit je možné i v národních parcích, zde je však obvykle nutné vyřídit si další povolenku, platnou pro daný park. Informace o rybaření v národních parcích najdete na stránce Kanadských národních parků pod názvem konkrétního parku.

Informace o licencích a pravidlech rybolovu v jednotlivých provinciích a teritoriích Kanady:

Pro děti

ZOBRAZIT MAPU MÍST

Ontario

Québec

  • Méga Parc - krytý zábavní park a nákupní centrum v Quebec City
  • Biodôme, Montréal - pět různých ekosystémů se zvířaty a rostlinami pod jednou střechou
  • La Ronde, Montréal - zábavní park
  • ZOO Granby
  • Ecomuseum ZOO, Sainte Anne de Bellevue

Alberta

Britská Kolumbie

Zajímavost

ZOBRAZIT MAPU MÍST

V Kanadě, jakožto druhé největší zemi světa, prochází severní polární kruh rozsáhlým územím od Nunavutu až po Yukon, což skýtá široké možnosti pro pozorování polární záře. Tento světelný úkaz, známý také jako Aurora Borealis (podle římské bohyně úsvitu Aurory a řeckého názvu pro severní vítr Boreas) je jedinečným atmosférickým fenoménem severních zeměpisných šířek, který můžete pozorovat od podzimu až do jara. Zjednodušeně řečeno, polární záře vzniká při vzájemném působení slunečních částic s magnetickým polem Země, přičemž se uvolňuje energie, způsobující charakteristickou zelenou záři, vlnící se na noční obloze. Napříč Kanadou můžete polární zář spatřit i v jižněji položených lokalitách, než je polární kruh, podmínkou je ale jasná noční obloha bez světelného znečištění. Výlety za polární září organizují agentury ve vybraných oblastech, jejichž průvodci vědí, na jaká místa se vydat, abyste si užili této magické podívané.

Další aktivity

Rafting
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Rafting je doménou mnoha kanadských řek - výlety na raftech lze podniknout nejen uprostřed přírody, ale třeba i v centru měst. Příkladem je Ottawa, kde můžete raftovat na stejnojmenné řece, protékající hlavním městem.

V Québecu je oblíbeným cílem raftařů řeka Jacquese Cartiera nedaleko Québec City a řeka Riviére Rouge, dobře dostupná z Montréalu.

Desítky možností raftingu poskytují divoké řeky Britské Kolumbie. Zdejší agentury organizují různé výpravy - i pro nezkušené rodiny s dětmi i adrenalinové jízdy v peřejích 5. stupně a od vyjížděk na jedno odpoledne až po několikadenní výlety. Pro rafting jsou vhodné řeky Fraser, Kicking Horse River, Chilcotin, Quesnel, Tatshenshini, Thompson a mnoho dalších. Společností zabývajících se poskytováním tohoto vodního sportu je mnoho, ale s výběrem vám určitě pomohou turistická centra v místech vašeho pobytu.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Lezení po skalách
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Rozsáhlé území Kanady a její horská pásma jsou přímo rájem skalního lezení. Největší výběr vhodných terénů nabízí Skalisté hory v provinciích Britská Kolumbie a Alberta (kanadské Skalisté hory jsou mimochodem jednou z nejlepších destinací po lezení po ledovcích, tzv. ice climbing), pozadu ale nezůstávají ani další provincie, jako Ontario nebo Québec, obrovský potenciál pro rozvoj tohoto adrenalinového sportu dřímá v teritoriu Yukon.

Jedny z nejlepších podmínek najdete v Britské Kolumbii, kde k oblíbeným místům patří zejména ostrov Vancouver, Squamish (The Grand Wall Boulders, The Little Smoke Bluffs a kaňon Cheakamus) a Údolí Okanagan (Skaha Rocks). Spousta vhodných lokalit se nachází na území provinčních parků, na jejichž stránkách najdete další informace potřebné k návštěvě těchto míst.

V sousední Albertě jsou velmi populární oblasti Banff-Lake Louise (zejména okolí Lake Louise nebo Tunnel Mountain), okolí Canmore (kaňon Cougar, Bataan, Grassi Lakes nebo Heart Creek) či Kananaskis Country (Barrier Mountain, Wasootch Slabs).

V Ontariu skýtá příhodné terény vápencový masív Niagara Escarpment, který se táhne územím východní Kanady v délce 700 km. K nejoblíbenějším místům patří například Lions Head, White Bluff, Calabogie, Mount Nemo, Niagara Glen nebo Thunder Bay.

Na území Québecu se vydejte do Laurentiánských hor, kde se nacházejí lokality jako je například Val-David nebo Montagne D'Argent.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Surfing
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Surfing určitě neproslavil Kanadu tak, jako jiné sporty, to ovšem neznamená, že by se i v této zemi nenašla skvělá místa pro surfování. Problémem je hlavně teplota vody, takže k surfování budete kromě prkna potřebovat i neoprenový oblek. Kanadský surfing se rodil především v pobřežní oblasti kolem města Tofino na ostrově Vancouver, která je, společně s Novým Skotskem, centrem surfování i dnes. Kolem Tofina se nachází jedny z nejlepších surfařských pláží Kanady, jako Chesterman Beach nebo Cox Bay Beach, dobré podmínky pro surfování nabízí i pláž Long Beach, nacházející se v národním parku Pacific Rim na ostrově Vancouver.

Množství surfařských lokalit je roztroušeno také podél pobřeží Nového Skotska, které bičují vlny Atlantiku. Mezi tato místa patří například Summerville, White Point Beach, Point Michaud Beach, Western Head, Osborne, Lawrencetown Beach nebo Martinique Beach.

Zvláštností Kanady je surfování na řece a dokonce na jezerech. River surfing lze vyzkoušet třeba na řekách Ottawa nebo Petitcodiac v Novém Brunšviku. 

Windsurfing je možné provozovat třeba na plážích jezera Ontario v Torontu (záliv Ashbridges Bay), na Magdalénských ostrovech v Québecu a dalších místech.

navrhnout změnu
Plavba na kajaku
ZOBRAZIT MAPU MÍST

Vyzkoušejte na vlastní kůži tradiční dopravní prostředek původních obyvatel Kanady, zlatokopů i dávných objevitelů, kteří na kánoích překonávali kanadské řeky a jezera. Jízda na kánoi nebo kajaku slibuje dobrodružství a dechberoucí výhledy na okolní přírodu a teoreticky si ji můžete dopřát na skoro na každém jezeře, řece nebo mořském pobřeží. Lodě si lze půjčit v turistických centrech podél pobřeží jezer nebo ve městech, ležících při oblíbených vodních kanálech.

Půjčení kánoe doporučujeme především v národních parcích ve Skalistých horách. Plavba po zdejších tyrkysových jezerech je mimořádným zážitkem a nabízí pohled na horské scenérie z úplně jiné perspektivy.

Sea kayaking je jednou z atrakcí městečka Tofino na pobřeží Vancouverského ostrova. Výlety na kajacích pořádají zdejší agentury, jejichž průvodci vás zavedou na překrásná místa a upozorní na mořské savce ve vaší blízkosti.

Tisíce jezer a vodních cest Ontaria dělá z této provincie skutečnou mekku kanadského canoeingu. Jen na území provinčního parku Algonquin je k dispozici více než 2.000 km vodních tras a kánoe si můžete pronajmout v některé z mnoha zdejších půjčoven.

Vyhlášenou kanoistickou destinací je také národní park Kejimkujik v Novém Skotsku nebo národní park La Mauricie v Québecu. Chcete-li vyzkoušet kajaking na moři, skvělým místem je záliv Fundy Bay v Novém Brunšviku nebo třeba pobřeží kolem ostrova Prince Edward Island (www.getoutside.com).

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu

Nejlepší nabídky pro cestovatele