logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Turistická víza
Ne (max. 90 dnů)
Povinná očkování Za předpokladu, že máte standardní základní očkování například proti tetanu, dětské obrně, spalničkám, příušnicím apod.
Ne
Další nemoci
Doporučené léky
Ercefuryl
Min. náklady na den Odhadované náklady na osobu a den při nízkonákladovém stylu cestování, tzn. spaní v hostelech, stravování u pouličních stánků, používání lokální dopravy apod. Nezohledňuje náklady na cestu do destinace nebo víza.
500 - 700 Kč
Turistická sezóna
prosinec-duben
Proč cestovat právě sem
mayská sídla
koloniální města
krásné karibské pláže
potápění a šnorchlování
přírodní rezervace se zvířaty
levná destinace
Proč se zemi vyhnout
vyšší míra kriminality

Počasí

Průměrná denní teplota Deštivé dny Průměrná teplota moře
Tegucigalpa
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
20 ° 20 ° 22 ° 23 ° 24 ° 23 ° 22 ° 22 ° 22 ° 22 ° 20 ° 20 °
1 1 1 2 9 12 9 9 13 10 4 2
Roatán
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
26 ° 26 ° 27 ° 28 ° 28 ° 29 ° 29 ° 29 ° 29 ° 28 ° 26 ° 26 °
12 6 6 2 4 5 7 6 5 11 15 15
26 ° 26 ° 27 ° 28 ° 28 ° 29 ° 29 ° 29 ° 29 ° 29 ° 28 ° 27 °

Karibské pláže a pyramidy s nálepkou jedné z nejnebezpečnějších zemí světa

Honduras a jeho jižní soused - Salvador patří k turisticky opomíjeným zemím středoamerického regionu, kudy většina cestovatelů jen rychle projede nebo je rovnou přeskočí. Ještě než Honduras získal svou nezávislost, býval členem federace středoamerických zemí, což dodnes připomíná pět hvězd na jeho vlajce. Stát s nevalnou bezpečnostní pověstí je však zemí neobyčejných přírodních krás, ve které svěží tropické lesy střídají majestátní hory. Hlavním turistickým magnetem jsou idylické ostrovy v Karibském moři, nabízející uvolněnou atmosféru, karibskou kulturu, bílé pláže a levné možnosti potápění a šnorchlování. Na pevnině pak najdete především ruiny mayského města Copán, s jedněmi z nejlepších kamenných rytin v celé Střední Americe a také starobylá koloniální městečka i vesnice původních kmenů.

Prozkoumejte tohoto průvodce i mapu míst. Najdete zde nejdůležitější informace a tipy pro cestování po Hondurasu i nejzajímavější místa, která stojí za to vidět!

Co potřebujete vědět, než vyrazíte

Víza, vstup do země a cestovní dokumenty

Víza

Občané České ani Slovenské republiky nepotřebují k turistické návštěvě Hondurasu víza a v zemi mohou pobývat maximálně 90 dnů. Honduras je společně s Nikaraguou, Guatemalou a Salvadorem členem uskupení zemí CA-4, které uplatňují společnou vízovou politiku a z tohoto hlediska se tváří jako jeden region (hraniční kontroly jsou však mezi všemi státy CA-4). Pro cestovatele to znamená, že po vstupu na území některé z těchto zemí mají 90 dnů na pobyt ve všech zemích CA-4. Můžete strávit dovolenou v jedné nebo ve všech zemích, to je čistě na vás - pobyt v každé zemi se ale započítává do 90 dnů a celkový součet dnů nesmí překročit zmiňovaných 90 dnů. Pokud budete vyhoštěni z jedné země CA-4, nemůžete navštívit ani žádnou další ze tří zbylých zemí. Pobyt lze prodloužit jednou na imigračním úřadě v Tegucigalpě, San Pedro Sule nebo La Ceibě za 20 USD o dalších 30 až 90 dnů. Za překročení povolené délky pobytu hrozí pokuta.

Mohlo by se hodit:

Cestovní pas

Cestovní pas by měl být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území země. 

Vstup do země

Při překročení hranice do Hondurasu po zemi se platí poplatek 3 USD. Stvrzenku o zaplacení poplatku, stejně jako turistickou kartu, si pečlivě schovejte pro pozdější kontrolu. Ujistěte se, že jste při vstupu (a výstupu) do země (ze země) dostali razítko do pasu. Ušetříte si problémy při odjezdu z Hondurasu a dost možná i peníze za pokutu.

Při odletu ze země se platí odletová taxa ve výši 47.59 USD u mezinárodních letů a 52.10 L u vnitrostátních letů.

Hraniční přechody

Honduras sousedí s Guatemalou, Salvadorem a Nikaraguou. Z jedné země do druhé můžete jet přímo některým z expresních autobusů, pokud chcete ušetřit, můžete si přejezd hranice zorganizovat sami, což bude dobrodružnější, ale časově náročnější akcí.

Mezi Guatemalou a Hondurasem jsou v provozu tři hraniční přechody (v pořadí z jihu na sever), Agua Caliente, El Florido a Entre Ríos-Corinto.

Mezi Salvadorem a Hondurasem jsou hlavními přechody El Poy, Perquín a El Amatillo. El Poy leží na trase z Copánu do San Salvdoru - z města Santa Rosa de Copán v Hondurasu jezdí autobusy do Ocotepeque, kde je třeba přesednout na další autobus (nebo si vzít taxi) do El Poy. Na autobusové stanici obvykle čeká množství řidičů, kteří vás odvezou na hranici. Z druhé strany hranice pak jezdí autobusy do San Salvadoru (cca 4 hodiny).

Mezi Nikaraguou a Hondurasem jsou hlavními přechody Guasaule, El Espino a Las Manos.

Při cestě z Tegucigalpy v Hondurasu do Leónu v Nikarague přes hraniční přechod Guasaule je jednou z variant cesta autobusem z Tegucigalpy do Cholutecy (3 hodiny, 4 USD), kde je třeba přesednout na autobus do pohraničního města Guasaule (1 hodina, 2 USD). Vzdálenost mezi celnicemi je asi 2 km, které ujdete pěšky nebo si vezmete kolotaxi. Z nikaragujské strany jezdí minibusy do Chinandegy (2 hodiny, 2 USD), odkud jezdí další minibusy do Leónu (45 minut, 1 USD).

Z nikaragujského města Ocotal do Tegucigalpy přes přechod Las Manos: z města Ocotal jezdí na hranici autobusy za 15 cordobas (30 minut). Po absolvování imigračních procedur na obou stranách hranice sedněte na autobus do Paraísa, který jezdí přibližně každých 40 minut a stojí asi 1 USD. Za Paraísa jezdí každých 20 minut autobusy do města Danlí (1 USD), odkud jezdí jiné autobusy do Tegucigalpy (cca 3 USD).

navrhnout změnu
Zdraví a očkování

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Pro návštěvu Hondurasu nepotřebujete žádná povinná očkování. Výjimkou jsou případy, kdy přijíždíte ze země s výskytem žluté zimnice, v tomto případě po vás bude vyžadováno potvrzení o očkování proti této nemoci. Potvrzení po vás může být vyžadováno i když máte v zemi pouze přestup delší než 12 hodin.

Všem cestovatelům do Hondurasu doporučujeme očkování proti žloutence A. V závislosti na délce pobytu v zemi, oblastech, ve kterých se budete pohybovat, charakteru a účelu cestování po zemi, případně při zvýšeném výskytu nemoci v zemi, můžete zvážit očkování proti žloutence B, vzteklině a břišnímu tyfu.

K dalším možným rizikům a zdravotním obtížím, se kterými se můžete během pobytu v zemi setkat, patří cestovatelský průjem, nebo potíže způsobené horkým klimatem.

Z nemocí přenášených infikovanými komáry hrozí zejména horečka dengue, v určité míře i malárie. Střední riziko hrozí ve venkovských oblastech na severu a východě Hondurasu (včetně ostrovů Roatán, Utila a Guanaja a v okolí měst La Ceiba, Trujillo, Olanchito, Puerto Lempira). Malé riziko hrozí v centrálních oblastech země a na jihu Hondurasu v okolí zálivu Fonseca. Riziko nehrozí na západě Hondurasu, ve výše položených oblastech a ve městech. Většině cestovatelů po Hondurasu stačí dodržovat základní pravidla proti poštípání komáry, jako je používání repelentů s vyšším obsahem DEET, odpuzovačů komárů, nošení dlouhých nohavic a rukávů během exponované doby (většinou během svítání a za soumraku) a využívání moskytiéry impregnované látkou odpuzující komáry. V rizikových oblastech také nepoužívejte parfémy ani parfémované sprchové gely apod. Minimalizovat počet komářích štípanců pomůže i výběr pokoje s klimatizací.

Vodu z kohoutku nedoporučujeme pít - raději si kupte balenou vodu.

(Upozornění! Informace o očkování mají pouze informativní charakter. Aktuální informace a doporučení vám poskytnou v centrech cestovní medicíny.)

navrhnout změnu
Peníze a náklady

Měna

Národní měnou Hondurasu je lempira (HNL, Lps, L), 1 L = 100 centavos. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 a 500 lempir a mince v hodnotě 1 lempiry a 1, 2, 5, 10, 20 a 50 centavos. Na mnoha místech, jako jsou ostrovy, větší hotely a turistické agentury, je možné platit i americkými dolary. Jaký je aktuální kurz české koruny k lempiře zjistíte zde.

Mohlo by se hodit:

Náklady

Honduras je, stejně jako některé další státy Střední Ameriky, cenově velmi přijatelnou zemí, kde by vám při baťůžkářském stylu cestování mělo stačit zhruba 30 USD na den. Denní rozpočet bude o něco vyšší, pokud si v Hondurasu zaplatíte potápěčský kurz, několik ponorů nebo třeba rafting na řece. I přesto je Honduras zemí, kde se dá potápěčský kurz pořídit poměrně levně a ceny za potápění jsou daleko nižší, než třeba v Belize. Cenová hladina se různí i podle oblastí, kde se budete pohybovat - vyšší ceny očekávejte ve větších městech jako Tegucigalpa, na turistických místech, jako je Copán a hlavně na ostrovech, jako je Roatán. Nějaký dolar se dá ušetřit, pokud přijedete mimo sezónu - hladina cen podléhá sezónním výkyvům zejména v turisticky nejnavštěvovanějších oblastech (Copán, pobřeží Karibiku nebo ostrovy v zálivu).

Ubytování v hostelovém dormu vyjde na 7-10 USD, za jednoduchý dvoulůžkový pokoj v levném hotelu zaplatíte zhruba 10-20 USD. O něco dražší je ubytování typu bed and breakfast, za které zaplatíte přibližně 20 až 40 USD. Ubytování na ostrovech Utila a Roatán vyjde zpravidla o něco dráž.

Levné jídlo v lokálních restauracích (comedores) stojí 3-4 USD. Za dobré jídlo v restauraci střední kategorie dáte 10-15 USD. Počítejte s tím, že lepší restaurace si k účtu automaticky přirážejí ještě 10% servisní poplatek.

Nejlevnějším způsobem dopravy jsou lokální „chicken“ busy, kde hodina jízdy vyjde asi na 30 L. Jízdenka na expresní autobus z Tegucigalpy do La Ceiby vyjde asi na 550-750 L v závislosti na cestovní třídě. Zpáteční letenka za La Ceiby na Roatán se dá sehnat za 55-75 USD. Za tu samou trasu lodí dáte 65-75 USD.

Vstupy a aktivity váš rozpočet navýší, přesto za ně v Hondurasu zaplatíte daleko méně než v Evropě nebo Severní Americe.

Orientační ceny

  • baleada (plněná tortilla), 10-15 L
  • místní pivo (0,5l), 30 L
  • balená voda (1,5l), 25 L
  • vstupné do většiny národních parků, cca 200 L
  • vstupné do mayského města Copán, 15 USD 
  • průměrná cena za ponor, 750 L
  • potápěčský kurz v jednom z center na ostrově Utila, 260 USD
  • rafting na řece, 500-1.000 L.

Výměna peněz, bankomaty, platby kartou

V Hondurasu nejlépe směníte americké dolary, v menší míře i eura. Prodat lempiry mimo území Hondurasu je velmi těžké, proto se přebytečné místní měny zbavte ještě před odjezdem z Hondurasu. Výměnu peněz vám bude nabízet spousta veksláků na hranicích, což není úplně špatné, pokud se chcete zbavit posledních lempir a nakoupit alespoň trochu cordobas nebo třeba quetzalů, abyste měli na autobus. Zjistěte si ale předem směnný kurz, ať neproděláte.

Kreditní kartou je možné platit jen ve větších obchodech a lepších hotelech a restauracích. Platba kartou bývá často zpoplatněna 2-4%, pokud tedy nechcete platit tuto přirážku, plaťte všude, kde to jde v hotovosti.

Bankomaty najdete ve velkých městech a v turistických lokalitách, jako je Copán nebo Roatán. Před cestou na venkov a do méně civilizovanějších oblastí se raději předzásobte hotovostí.

Spropitné

V restauraci je běžné nechat zhruba 10%, některé restaurace již spropitné automaticky zahrnují do celkové útraty - zjistěte si ještě před zaplacením účtu.

Devizové předpisy

Peněžní částku převyšující 10.000 USD je třeba deklarovat při příjezdu i odjezdu ze země.

navrhnout změnu
Počasí a nejvhodnější doba k návštěvě

Klima v Hondurasu

Honduras má tropické klima s patrnými rozdíly mezi karibským pobřežím a zbytkem země. Na většině území se střídají období sucha od listopadu do dubna a období dešťů od května do října. Ačkoli na severním pobřeží trvá období dešťů od října do ledna, pršet zde může kdykoliv v průběhu roku. Na ostrovech v zálivu nejvíce prší od září do ledna, jih země je srážkově chudší. Od července do října se mohou vyskytnout hurikány. Pobřeží Karibiku je horké a vlhké s průměrnými ročními teplotami kolem 25°C, pobřeží Pacifiku horké a sušší s průměrnými ročními teplotami kolem 28 °C. Výše položené oblasti (například okolí hlavního města) mají chladnější klima s průměrnými ročními teplotami kolem 20°C.  

Nejlepší doba pro návštěvu

Hlavní turistická sezóna trvá od prosince do dubna, s vrcholy v době Vánoc a Velikonoc. Někteří návštěvníci přijíždějí v květnu a počátkem června, kdy je ještě slušné počasí, ale turistický servis již zlevňuje a hlavně tu není tolik turistů. Nejlepším obdobím pro návštěvu ostrovů v zálivu je pravděpodobně březen-srpen, kdy spadne nejméně srážek v roce. Pokud se do Hondurasu chystáte v květnu, nenechte si ujít populární karneval, který se koná každý rok třetí nebo čtvrtý týden v květnu ve městě La Ceiba. Nejlepším obdobím pro potápění je únor až červen, mimo období hurikánů a bouřek. Největší šanci spatřit žraloky velrybí máte v březnu a dubnu.

navrhnout změnu
Bezpečnost

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Kriminalita

Honduras má velmi špatnou pověst, co se kriminality týče a řadí se mezi země s nejvyšším počtem vražd v poměru k počtu obyvatel. Z tohoto důvodu jej mnoho turistů, kteří cestují napříč Střední Amerikou, raději rychle projede bez zastávky nebo zcela přeskočí a cestu si zkrátí přeletem do další země. Ačkoli se hrozivá čísla statistik a případy přepadených turistů nedají zpochybnit, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že násilné kriminální činy s fatálními následky nejsou primárně cíleny vůči turistům a v drtivé míře se jedná o oběti z řad drogových a pouličních gangů, které si mezi sebou vyřizují účty.

Možná to bude znít poněkud cynicky, ale mnoho okradených a přepadených turistů si své problémy přivodili sami svým neopatrným a lehkomyslným jednáním. Pokud se budete řídit intuicí a používat selský rozum, s největší pravděpodobností opustíte Honduras pouze s krásnými vzpomínkami. Jaká pravidla je dobré dodržovat:

  • Velký pozor si dávejte ve městech jako je San Pedro Sula nebo Tegucigalpa, ve kterých je pravděpodobnost přepadení nebo okradení nejvyšší. V těchto městech raději zůstaňte v noci doma a přes den nechoďte do chudinských čtvrtí a odlehlých částí města. Na venkově je situace o dost lepší, zeptejte se ale v hotelu nebo místních lidí, kam je bezpečné chodit a kam ne.
  • Nenoste při sobě velké částky peněz, peníze si raději rozdělte a schovejte na více místech. Ideální jsou opasky se skrytou kapsou nebo tajné kapsy všité v kalhotách.
  • Drahou elektroniku a šperky nechte doma nebo je alespoň neukazujte všem okolo vás.
  • Dávejte pozor při výběrech peněz z bankomatů a při odchodu ze směnárny, kde jste si právě vyměnili peníze. Pokud je to možné, nevybírejte peníze z pouličních bankomatů a zajděte raději do bank, supermarketů nebo nákupních center.
  • Při cestování v chicken busech si dobře hlídejte své věci, mějte přehled o svých zavazadlech a vyhněte se jízdě v noci. Cestování lokálními chicken busy se nedoporučuje po Tegucigalpě nebo San Pedro Sule, raději si vezměte spolehlivý taxík.
  • Nepohybujte se sami na prázdných, nočních plážích a v odlehlých končinách, zejména v oblastech při hranici se Salvadorem, Guatemalou nebo Nikaraguou.

Přírodní katastrofy

Území Hondurasu je náchylné k častým zemětřesením. Hurikány a tropické bouře mohou potencionálně ohrozit bezpečné cestování po zemi kdykoliv mezi červnem a listopadem.

Na co si dát pozor

  • Držení a distribuce drog je v Hondurasu trestná a hrozí za ní vězení.  
navrhnout změnu
Jídlo a kultura

Typická jídla

  • baleada, pro Honduras příznačné a velmi levné jídlo je pšeničná tortilla, plněná směsí fazolí, vajec, sýra, plantainů, avokáda a dalších přísad. Baleadu seženete na každém rohu za pár centů.
  • pupusa, stejně jako v sousedním Salvadoru jsou i v Hondurasu populární pupusas, kukuřičné tortilly plněné sýrem, zeleninou a masem apod.
  • montucas, jsou honduraskou verzí tamales, pokrmu rozšířeného po celém Mexiku a Střední Americe. Jedná se o kukuřičné těsto s kuřecím nebo vepřovým masem, zabalené do banánového listu a poté vařené nebo dušené v páře.
  • tapado costeño, polévka s plody moře a kokosovým mlékem
  • enchilada, je dalším jídlem, které má Honduras společné s Mexikem. Honduraské enchilady se od mexických liší vzhledem i chutí - na kukuřičné tortilly se vrství směs hovězího masa, zelí, rajčat, sýra a koření.

Typické nápoje

  • refresco, ovocný džus nebo soda
  • licuados, rozmixované ovoce, které se smíchá s mlékem nebo vodou
  • batido, mléčný shake rozmixovaný s ledem a ovesnými vločkami, ořechy a dalšími ingrediencemi
  • horchata, sladké rýžové mléko s kořením
  • atol de elote, mléčný nápoj připravovaný z kukuřice, ochucený vanilkou a skořicí
  • ponche de leche, mléčný punč
  • nejběžnějšími druhy piv jsou Port Royal, Salva Vida, Barena nebo Imperial

Obyvatelstvo a náboženství

Obyvatelstvo Hondurasu je značně různorodé, kromě mesticů - míšenců bílých kolonizátorů s původními obyvateli, kteří mají v populaci největší zastoupení, zde žije také osm domorodých etnik, z nichž většina si uchovává svou kulturu a zvyky. Šest etnických skupin (Lenca, Miskito, Ch'orti, Tolupan, Pech a Sumo) se řadí mezi indiánské obyvatelstvo, zbylá dvě etnika (Garifunové a Kreolové) jsou potomky černých otroků z Afriky a karibských kmenů Karibů a Arawaků.

Hondurasané jsou nábožensky velmi založení lidé. Téměř polovina obyvatel vyznává katolické náboženství, jen o něco méně populace se hlásí k protestanství.

navrhnout změnu
Nákupy a cla

Co a kde koupit

K typickým předmětům a suvenýrům patří zejména keramika, napodobeniny mayských sošek, předměty vyřezávané ze dřeva, šperky z nefritu, hamaky nebo barevný textil a oblečení. Z Hondurasu si můžete přivézt také balíček místní kávy.

Jedním z velkých tradičních trhů je Mercado Guamilito v San Pedro Sula, kde seženete rukodělné výrobky, suvenýry, ale také dobré jídlo, včetně tolik populárních "baleadas". Mnoho krámků s uměleckými a rukodělnými výrobky najdete v městečku Valle de Ángeles nebo Ruínas de Copán. V Tegucigalpě patří k velkým trhům Mercado Mayoreno, nacházející se poblíž národního stadiónu. Trh je otevřený každý pátek a sobotu.

Celní předpisy

Do země lze bezcelně dovézt 400 ks cigaret, 50 ks doutníků nebo 500g tabáku v jakékoliv formě, 2.5 l vína nebo tvrdého alkoholu, zboží nekomerční povahy v hodnotě do 500 USD.

Do země je zakázáno dovážet drogy, maso, ryby, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky a pornografický materiál. Zbraně a střelivo je možné dovézt pouze s povolením příslušných orgánů. Dovoz rostlin je podmíněn nutností opatřit si fytosanitární certifikát.

navrhnout změnu
Praktické informace
Elektrické zásuvky

Elektřina

120 V, 60 Hz

Čas

V Hondurasu je oproti České republice o 8 hodin méně (v době letního času) a o 7 hodin méně (v době zimního času).

Telefonní předvolba

+504

Telefonování a internet

Wifi připojení poskytuje skoro každý hostel nebo hotel. Kromě toho v roce 2014 spustila vláda Hondurasu projekt nazvaný "Internet de Pueblo" (Internet lidu), který přináší pro každého zdarma internetové připojení v parcích nebo náměstích mnoha měst.

Telefonní signál je dobrý ve městech a okolí, čím dále od civilizace, tím horší je kvalita pokrytí. Telekomunikační služby jsou v Hondurasu levné, 1 GB dat se dá koupit zhruba za 60 L. Hlavními honduraskými operátory jsou Tigo a Claro, jejichž karty koupíte v oficiálních obchodech, některých supermarketech apod. Pro registraci budete potřebovat pas.

Jazyk

Oficiálním jazykem Hondurasu je španělština. Původní domorodé obyvatelstvo hovoří svým jazykem. Anglicky se domluvíte jen na ostrovech v zálivu, případně v nejturističtějších pevninských oblastech. Každopádně doporučujeme naučit se před cestou pár základních slovíček a frází ve španělštině.

Co si nezapomenout

  • adaptér
  • repelent proti komárům, případně moskytiéru
  • teplejší oblečení, např. Tegucigalpa leží ve výšce kolem 1000 m n.m. a obzvláště večery jsou zde chladné
navrhnout změnu
Důležité adresy a kontakty

Velvyslanectví Hondurasu v Berlíně

Cuxhavenerstrasse 14, 10555 Berlin, tel: 004930-3974 9711, fax: 004930-3974 9712, email: informacion.embahonduras.de@gmail.com, web: www.embajada-honduras.de, provozní doba úřadu (Po-Pá) 9:00-17:00.

Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 Cuidad de México, tel: +52 55 55312544, 55312777, nouzová linka: +52 155 21092399, fax: +52 55 55311837, email: mexico@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: Consulate_mexico@mzv.cz, web: www.mzv.cz/mexico, diplomatická působnost: pro Mexiko, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Belize a Salvador, konzulární působnost: pro Mexiko, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Belize a Salvador, provozní doba úřadu: (Po-Pá) 8:00-16:30, úřední hodiny konzulárního oddělení pro veřejnost: (Po,St,Pá) 9:00-12:00.

Honorární konzulát České republiky v Hondurasu

La Constancia Inmobiliaria, S.A., Centro Comercial los Castaňos, Séptimo Nivel, Boulevard Morazán, Tegucigalpa, tel: +504 2221-4876, fax: +504 2221-4876, email: tegucigalpa@honorary.mzv.czhonduras.konzulat@gmail.com, provozní doba úřadu: (Po-Pá) 10:00-15:00.

Důležitá telefonní čísla

Policie 199, hasiči 198, ambulance 195

navrhnout změnu
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele