logo

Najděte si zájezd na Invia.cz

Nejzajímavější místa

ZOBRAZIT DALŠÍ MÍSTA
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Turistická víza
Ne (max.30 dnů)
Povinná očkování Za předpokladu, že máte standardní základní očkování například proti tetanu, dětské obrně, spalničkám, příušnicím apod.
Ne
Další nemoci
Doporučené léky
Ercefuryl
Min. náklady na den Odhadované náklady na osobu a den při nízkonákladovém stylu cestování, tzn. spaní v hostelech, stravování u pouličních stánků, používání lokální dopravy apod. Nezohledňuje náklady na cestu do destinace nebo víza.
700 - 1000 Kč
Turistická sezóna
prosinec-duben
Proč cestovat právě sem
korálové útesy a bohatý podmořský život
mayské památky
deštné pralesy, jeskyně a vodopády
domluvíte se anglicky
Proč se zemi vyhnout
dražší než jiné středoamerické země

Počasí

Průměrná denní teplota Deštivé dny Průměrná teplota moře
Belmopan
Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvn Srp Zář Říj Lis Pro
23 ° 24 ° 25 ° 27 ° 28 ° 28 ° 27 ° 27 ° 27 ° 26 ° 25 ° 24 °
12 7 5 3 7 16 18 15 16 15 12 13

Země korálových útesů a mayských pyramid

Malá, středoamerická země sousedí s Mexikem a Guatemalou, přičemž celé východní pobřeží omývají vody Karibského moře. Belize (dříve Britský Honduras) získalo nezávislost teprve v roce 1981 a je jedinou zemí Střední Ameriky, ve které není oficiálním jazykem španělština, ale angličtina. Motorem zdejší ekonomiky jsou především příjmy z turistického ruchu. Belize se pyšní nádhernými korálovými útesy a rajskými ostrovy (tzv. cayes), rozesetými podél pobřeží, které přitahují potápěče, milovníky šnorchlování a plážového relaxu. Lákavá je také mayská kultura s pozůstatky mayských měst. Téměř polovina území vnitrozemí Belize spadá pod správu přírodních rezervací a národních parků, ochraňujících svěží tropické lesy, které jsou domovem mnoha zástupců živočišné i rostlinné říše.

Prozkoumejte tohoto průvodce i mapu míst. Najdete zde nejdůležitější informace a tipy pro cestování po Belize i nejzajímavější místa, která stojí za to vidět!

Co potřebujete vědět, než vyrazíte

Víza, vstup do země a cestovní dokumenty

Víza

Občané České ani Slovenské republiky nepotřebují k turistické návštěvě Belize víza a v zemi mohou pobývat maximálně 30 dnů. Pobyt lze prodloužit o dalších 30 dnů na imigračních úřadech za 50 BZD. 

Při odletu z Belize se platí odletová taxa, kterou je třeba zaplatit v amerických dolarech nebo kreditní kartou. Většina aerolinek již tuto taxu zahrnuje do ceny letenky, což je třeba ověřit, abyste poplatek neplatili dvakrát. Odjezdová taxa se platí i v případě, že Belize opouštíte po zemi nebo po vodě do Mexika nebo Guatemaly. V tomto případě se platí odjezdový poplatek ve výši 30 BZD, poplatek 7.50 BZD na ochranu přírody a památek a 2.50 BZD tzv. "border development fee", celkem tedy 40 BZD. Tuto částku je možné zaplatit pouze v hotovosti v amerických nebo belizských dolarech. Pokud jste v Belize strávili jen 24 hodin a méně, nemusíte platit poplatek 7.50 BZD.

Mohlo by se hodit:

Cestovní pas

Cestovní pas by měl být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území země.

Hraniční přechody

Belize sousedí s Mexikem a Guatemalou, se kterou má ovšem dodnes nevyřešené teritoriální spory.

Hlavním hraničním přechodem mezi Mexikem a Belizí je přechod Chetumal-Corozal. Při přechodu této hranice z Mexika do Belize pravidelně dochází k neoprávněným výběrům výstupních poplatků za opuštění Mexika ze strany mexických úředníků (Mexiko žádný výstupní poplatek ani výstupní turistickou taxu nezavedlo). Ačkoli toto jednání považují mnozí cestovatelé za podvod na turistech, mexičtí pohraničníci mají skutečně legitimní právo požadovat poplatek DNI, ale pouze v případě, že nebyl zaplacen při příletu do Mexika. Poplatek zvaný „Derecho de No Migrante“ (DNI) bývá zahrnut již v ceně mezinárodní letenky do Mexika a platili byste jej tak dvakrát. Pokud jste tedy do Mexika přiletěli komerční linkou a pokračujete na jih do Belize, neměli byste poplatek na hranicích platit. Celníkům ukažte vaší turistickou kartou FMM (Forma Migratoria Múltiple), kterou jste obdrželi při příletu do Mexika a položkový seznam poplatků, které tvoří celkovou cenu letenky do Mexika, kde by měl figurovat i DNI poplatek. Když budete vybaveni těmito dokumenty, máte větší šanci, že při opuštění území Mexika ušetříte cca 20 USD, které by jinak skončily v kapsách pohraničníků.

Nejfrekventovanějším přechodem mezi Belize a Guatemalou je přechod Benque Viejo del Carmen-Melchor de Mencos, který používají všichni ti, kteří cestují z Belize do města Flores (a dále k Tikalu) a naopak. Expresní autobusy jezdí z Belize City do Flores a opačně, mezi městy Flores a San Ignacio jezdí rovněž pravidelné spoje, provozované tour operátory (zhruba 25 USD). Levněji vás cesta vyjde, pokud si ji zorganizujete sami s využitím taxi a lokální dopravy. Při cestě z Belize do Guatemaly se autobusem dostanete nejdále do pohraničního města Benque (autobus ze San Ignacia do Benque stojí 1.5 USD), ze kterého jsou to na hranici ještě 2 km. Pokud nechcete tuto vzdálenost šlapat v horku pěšky, můžete si vzít taxi, které má ovšem v Benque pod palcem místní taxikářská mafie a na hranici vás nevezme levněji než za 7.5 USD. Zkuste se zeptat na cenu taxi na hranici již v San Ignaciu, pravděpodobně zaplatíte ještě méně, než stojí ony 2 km taxíkem z Benque na hranici a ještě ušetříte drahocenný čas. Pokud vám zbyly nějaké belizské dolary, na hranici je můžete směnit za quetzaly (zjistěte si předem kurz belizského dolaru ke guatemalskému quetzalu, ať nenaletíte podvodníkům). Nezapomeňte si ale nechat 40 BZD na zaplacení výstupního poplatku z Belize! Na guatemalské straně hranice si vezměte colectivo za 30 Q (jejich stanoviště je vlevo za mostem) až do Flores.

Přejezd vypůjčeným autem z Belize do Guatemaly umožňuje jen velmi málo půjčoven, jednou z nich je společnost Crystal. Počítejte s tím, že zaplatíte nemalou částku za pojištění. Při překročení hranice autem z Belize do Guatemaly a obráceně se také vybírá poplatek za dezinfekci auta a poplatek za dočasný import auta. Další peníze stojí mýtné za přejezd mostu (20 GTQ) na guatemalské straně.

navrhnout změnu
Zdraví a očkování

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Do Belize nepotřebujete žádná povinná očkování. Výjimkou jsou případy, kdy přijíždíte ze země s výskytem žluté zimnice, v tomto případě po vás bude vyžadováno potvrzení o očkování proti této nemoci.

Všem cestovatelům po Belize doporučujeme očkování proti žloutence A. V závislosti na délce pobytu v zemi, oblastech, ve kterých se budete pohybovat, charakteru a účelu cestování po zemi, případně při zvýšeném výskytu nemoci v zemi, můžete zvážit očkování proti žloutence B, vzteklině a břišnímu tyfu.

K dalším možným rizikům a zdravotním obtížím, se kterými se můžete během pobytu v zemi setkat, patří cestovatelský průjem nebo potíže způsobené horkým klimatem. Písečné mušky mohou přenášet kožní formu leishmaniózy.

Z nemocí přenášených infikovanými komáry hrozí zejména horečka dengue, v malé míře i malárie. Malé riziko onemocnění malárií hrozí na venkově na jihovýchodě země v okresech Stann Creek (města Dangriga, Hopkins, Placencia aj.) a Toledo. Zbytek země je bez rizika. Většině cestovatelů stačí dodržovat základní pravidla proti poštípání komáry, jako je používání repelentů s vyšším obsahem DEET, odpuzovačů komárů, nošení dlouhých nohavic a rukávů během exponované doby (většinou během svítání a za soumraku) a využívání moskytiéry impregnované látkou odpuzující komáry. V rizikových oblastech také nepoužívejte parfémy ani parfémované sprchové gely apod. Minimalizovat počet komářích štípanců pomůže i výběr pokoje s klimatizací.

(Upozornění! Informace o očkování mají pouze informativní charakter. Aktuální informace a doporučení vám poskytnou v centrech cestovní medicíny.)

navrhnout změnu
Peníze a náklady

Měna

Národní měnou je belizský dolar (BZD, BZ$), 1 BZD = 100 centů. V oběhu jsou bankovky v hodnotě 2, 5, 10, 20, 50 a 100 dolarů a mince v hodnotě 1 a 2 dolary a 1, 5, 10, 25 a 50 centů. Na všech bankovkách je portrét britské královny, neboť Belize je jednou z členských zemí Commonwealthu. Belizský dolar je pevně vázán na americký dolar v poměru 2 BZD : 1 USD a americkou měnou lze i běžně platit v obchodech, restauracích a podobně. Ceny za ubytování, výlety nebo pronájem auta v půjčovně bývají vedeny v amerických dolarech, zatímco většina restaurací udává ceny v belizských dolarech, na což je třeba dávat pozor a je lepší si předem ujasnit, v jaké měně jsou ceny udávány. Jaký je aktuální kurz belizského dolaru ke koruně zjistíte zde.

Mohlo by se hodit:

Náklady

Belize je jednou z nejdražších zemí Střední Ameriky. Dráž je především v Belize City, na Ambergris Caye a dalších ostrovech a na poloostrově Placencia, ve zbytku země je cenová hladina o něco nižší.

Za ubytování v hostelu zaplatíte zhruba 15 USD, dvoulůžkový pokoj v levném hotelu nebo rodinném penzionu vyjde přibližně na 25-35 USD. V místech, kde se dá kempovat, je možné pronajmout si stan za přibližně 10 BZD na noc.

Poměrně levné je jídlo v pouličních stáncích a malých lokálních restauracích, kde můžete očekávat ceny přibližně kolem 6-8 BZD za rýži s fazolemi a kuřecím masem či kuřecí burrito nebo 10 BZD za hamburger s hranolkama. Jídlo v restauraci s místy k sezení vyjde zhruba na 20-40 BZD. Mimochodem Belize je skvělé místo, kde si můžete dopřát humra, který vás tu vyjde na 10-15 USD. Levné a lahodné je místní ovoce, které koupíte na trzích.

Nejlevnějším způsobem dopravy je cestování místními "chicken busy", s cenami od 2 do 25 BZD v závislosti na vzdálenosti. Lodní doprava na ostrovy může stát od 10-20 USD u plavby na nejbližší a nejnavštěvovanější ostrovy až po stovky dolarů, které dáte za individuální dopravu na málo navštěvovaná a vzdálenější místa.

Pokud je v Belize něco opravdu drahé, tak jsou to ceny za exkurze a výlety, které organizují místní cestovní agentury. Vyhlídkový let nad Blue Hole stojí zhruba 200 USD za osobu (závisí na počtu zájemců), návštěva jeskyně Actun Tunichil Muknal s agenturou stojí 85 USD (v sezóně ještě o něco více), za výlet se šnorchlováním s malými žraloky zaplatíte od 35 USD výše. Vstupné do většiny turistických atrakcí stojí kolem 10 BZD.

Při odjezdu z Belize se platí taxa ve výši 40 BZD, což je 20 USD. Pokud odlétáte letadlem, bývá tato taxa již zahrnuta v ceně letenky.

Orientační ceny

  • balená voda (1l), cca 2.50 BZD
  • třetinka místního piva v supermarketu, cca 3 BZD
  • pivo v baru, 5-6 BZD
  • plechovka coca coly, cca 2 BZD
  • litr místního rumu, 12 BZD
  • Fry Jack (tradiční plněné pečivo), 2-4 BZD
  • čtvrt grilovaného kuřete, cca 5 BZD
  • autobus z Belize City do San Ignacia, 10 BZD
  • loď z Belize City na ostrov Caye Caulker, 15-18 USD
  • taxi z letiště Philipa S.W. Goldsona do Belize City, fixní cena 50 BZD

Jak ušetřit peníze

  • Přijeďte mimo sezónu mezi květnem a listopadem, kdy letí ceny za ubytování a výlety dolů. Deštivé období, které touto dobou v Belize panuje, automaticky neznamená, že vám celá dovolená proprší. Mimo sezónu se také lépe smlouvají ceny za ubytování, neboť majitelé hotelů si jsou dobře vědomi toho, že nebudou mít tolik zájemců o nocleh.
  • Vyhněte se cestování shuttly cestovních agentur a dopravujte se sice pomalejšími, za to o dost levnějšími veřejnými autobusy.
  • Při cestě lodí na ostrovy Caye Caulker nebo Ambergris Caye se vyplatí rovnou koupit zpáteční lístek, který vyjde levněji než kupovat 2x jednosměrný lístek.
  • Exkurze a výlety s průvodcem jsou sice drahé, v některých případech ale ušetříte, pokud se připojíte ke skupině dalších cestovatelů a o náklady se podělíte společně.
  • Pití pro dospělé vychází celkem draze, obzvláště pokud si jej dopřáváte v barech. Většina podniků však obvykle v podvečerních hodinách nabízí happy hour, kdy se dá alkohol koupit za zvýhodněné ceny.

Výměna peněz, bankomaty, platby kartou

V Belize nejlépe směníte americké dolary, kterými můžete ostatně i bez problémů platit. Zbylé belizské dolary vám v zahraničí vymění jen zřídka kde, a to dokonce i v okolních zemích, proto se jich co nejdříve zbavte nebo vyměňte na hranicích. Místní měnu vám také vymění zpět na americké dolary, a to až do výše 100 USD, v bance Atlantic Bank na mezinárodním letišti v Belize City.

Bankomaty najdete ve větších městech a na turistických místech, někdy je však problém s tím, že bankomaty nemusí akceptovat vaší kartu, proto je vhodné nenechávat výběr peněz na poslední chvíli. Další věcí, se kterou je třeba počítat, je denní limit výběru, který je často omezen jen na 500 BZD. Za výběr peněz z bankomatu pravděpodobně zaplatíte poplatek vaší i lokální bance. V odlehlejších oblastech může být problém nějaký bankomat najít, proto se před cestou mimo civilizaci raději předzásobte hotovostí.

Kartou je možné platit na mnoha místech, počítejte s tím, že za platbu kartou si některé hotely, restaurace nebo obchody účtují poplatek 2-10%. Zeptejte se předem.

Spropitné

V restauracích se obvykle dává 10% z celkové útraty. V některých případech již bývá spropitné automaticky zahrnuto v ceně, což si ještě před zaplacením účtu ověřte.

Devizové předpisy

Při příjezdu do země je třeba deklarovat sumu peněz převyšující 10.000 BZD nebo ekvivalent této částky v jiné měně.

navrhnout změnu
Počasí a nejvhodnější doba k návštěvě

Klima Belize

V Belize panuje tropické klima s celoročně vysokými teplotami a vlhkostí vzduchu, i když v prosinci a lednu je o něco chladněji. O něco chladněji je také v kopcích ve vnitrozemí Belize než v oblastech podél pobřeží. Během roku nastává sušší období od prosince do dubna a období dešťů přibližně od května (na severu země až od června) do listopadu. Období dešťů charakterizují slunečné pasáže, přerušované (hlavně v noci) vydatnými bouřkami. Množství srážek je odlišné i v jednotlivých regionech, obecně platí, že na jihu Belize prší více než na severu země. Belize se nachází v pásmu výskytu hurikánů, jejichž sezóna trvá od června do listopadu. Tropické bouře a hurikány se nejčastěji vyskytují v září a říjnu.

Mohlo by se hodit:

Nejlepší doba pro návštěvu

Za nejlepší dobu pro návštěvu země se považuje období od prosince do dubna, kdy je zde sezóna sucha, ale také více turistů a vyšší ceny. V deštivějším období sem naopak přijíždějí někteří turisté kvůli nižším cenám. Na druhou stranu, některé restaurace a hotely mohou být v tomto období zavřené, což platí především pro září a říjen. V deštivém období mohou být navíc některé cesty nesjízdné a řada turistických zajímavostí, jako je například jeskyně Actun Tunichil Muknal, turistům nepřístupné. Za úvahu stojí přijet na počátku deštivého období v květnu a červnu, kdy ještě tolik nehrozí hurikány a vy si můžete užít Belize bez návalu turistů a nižších cen za ubytování.

navrhnout změnu
Bezpečnost

Do této destinace si sjednejte cestovní pojištění. Nejvýhodnější pojištění najdete na e-pojisteni.cz.

Kriminalita

Podle statistik OSN patří Belize k zemím s největším počtem vražd v poměru k počtu jejích obyvatel (44 vražd na 100.000 obyvatel). Nutno však dodat, že násilná kriminalita postihuje především osoby zapojené do obchodu s drogami a mnoho obětí si vyžádá vyřizování účtů mezi pouličními gangy, než že by byla namířena proti turistům. I tak se vyplatí dávat pozor a být obezřetný, především v jižní části města Belize City (oblast kolem George Street, Kraal Road, South Side, nebo Jane Usher Blvd.), která patří k územím ovládaným gangy a dále v odlehlých místech při hranici s Guatemalou, kde se mohou pohybovat kriminální živly ze sousední země.

Drobné krádeže a kapsářství se dějí v Belize, stejně jako i v jiných zemích, je jen na vás, jakým způsobem půjdete vstříc svému osudu. Řiďte se selským rozumem, potencionálním problémům lze předejít, pokud se vyhnete tmavým uličkám po setmění (v Belize City je snad lepší v noci raději vůbec nevycházet ven), peníze a cennosti skryjete před zraky veřejnosti, budete cestovat ve více lidech a pokud možno přes den a do odlehlých končin si vezmete průvodce. Při dodržování všech těchto zásad uvidíte, jak je Belize bezproblémovou zemí.     

Potencionálně nebezpečná by mohla být silnice z Belize směrem k Tikalu v Guatemale, na které v minulosti došlo k přepadení aut a autobusů. Ačkoli k podobným akcím v současné době nedochází i díky policejním a vojenským patrolám, před cestou do Tikalu je dobré se na situaci zeptat místních lidí.

Přírodní katastrofy

Území Belize se nachází v pásmu výskytu hurikánů, jejichž sezóna trvá zhruba od června do listopadu. Hurikán Hattie, který v roce 1961 zpustošil Belize City, byl mimochodem příčinou, proč se hlavní město přestěhovalo do Belmopanu. Historicky nejčastější výskyt hurikánů připadá na září a říjen.

Na co si dát pozor

  • Držení a distribuce drog je v Belize trestná, přesto jsou drogy v zemi poměrně lehce dostupné a na mnoha místech vám mohou být nabízeny. Při cestování po zemi můžete narazit na zdrogovaná individua, kterým je lepší se raději vyhnout.
  • Chcete-li si vyfotit domorodé obyvatele, je vhodné předem požádat o jejich svolení.
navrhnout změnu
Jídlo a kultura

Kuchyně

Kuchyně Belize je stejně rozmanitá, jako množství etnik, které tvoří celkovou populaci země. Přesto se ve zdejší gastronomii odráží především britské, mexické a karibské vlivy. Tradiční přílohou mnoha jídel tvoří zejména rýže a fazole, na stole většinou nechybí ani pálivá chilli omáčka místní výroby, zn. Marie Sharp's. Velmi oblíbené jsou také masové koláče (meat pie), které rychle zaženou hlad, a které seženete ve všech koutech Belize. K snídani si můžete dát tzv. fry jack, tradiční pečivo plněné sýrem a dalšími ingrediencemi. V jídelnách a lokálních restauracích si běžně objednáte také dušené kuřecí maso s rýží a fazolemi (chicken stew), které je považováno za národní jídlo Belize. Variantou tohoto jídla je dušené hovězí maso nebo ryba. Mezi další pokrmy, které musíte ochutnat, patří chimole, polévka s kuřecím masem a zeleninou, plněné tortilly salbutes nebo rybí polévka s plantainy, kasavou a kokosovým mlékem, zvaná sere. Nejen v pobřežních destinacích jsou populární ryby, krabi, humři nebo plody moře. Belize je proslulé svými humry, každoročně v červnu se tu dokonce pořádá tradiční humrový festival. Ve městech na jihu Belize, kde žije početná komunita Garifunů, si dopřejte některé pokrmy zdejší gastronomie, jako je například hudut - rybí polévka s kokosovým mlékem a kořením. Lahodné ovoce jako banány, papáju, mango, melouny a další běžně seženete na trzích nebo u pouličních stánků, nakrájené v malých pytlíčcích.

K jídlu si můžete dát místní pivo, k nejznámějším lokálním značkám patří Belikin nebo Lighthouse, pokud chcete něco silnějšího, můžete vyzkoušet místní rum.

Obyvatelstvo Belize

Belizané jsou přátelští lidé, kteří svůj život žijí v poklidném tempu, bez stresu a spěchu, jak je ostatně v karibském regionu zvykem. Ačkoli je obklopena španělsky hovořícími zeměmi, Belize se orientuje spíše na USA a Británii, se kterou jí spojují historické vazby. Belizané tvoří pestrou společnost mnoha kultur. Většinu populace tvoří Kreolové, potomci Evropanů a afrických otroků, kteří byli do Karibiku dovezeni ze zemí západní Afriky, dále Mesticové - míšenci původních indiánských obyvatel s Evropany a také potomci Mayů, Garifunů, evropských přistěhovalců a dalších národů a etnik. Významná je také komunita Mennonitů a Číňanů. Každá z kultur si uchovává své tradice, jazyky a náboženství – v Belize byste například napočítali až 16 různých náboženství, které spolu žijí v příkladném respektu a harmonii.

navrhnout změnu
Nákupy a cla

Co koupit

K tradičním výrobkům patří předměty vyřezávané ze dřeva, keramika či pletené nádoby a koše. Turisté s oblibou kupují i trička a další výrobky s tématikou nejpopulárnějšího belizského piva Belikin.

Celní předpisy

Do země lze bezcelně dovézt 1l alkoholu a 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků, 250 g tabáku. Pokud si vezete pivo, mohou vám jej na hranici zabavit, neboť Belize tak chrání svou lokální pivní produkci.

Do země je zakázáno dovážet především zbraně a střelivo, ovoce a zeleninu.

Ze země je zakázáno vyvážet jakékoliv artefakty z mayského období.

Mohlo by se hodit:

navrhnout změnu
Praktické informace
Elektrické zásuvky

Elektřina

110V, 220V, 60 Hz

Čas

V Belize je oproti České republice o 8 hodin méně (v době letního času) a o 7 hodin méně (v době zimního času).

Telefonní předvolba

+501

Telefonování a internet

Wifi připojení poskytuje mnoho ubytovacích zařízení, občas však bývá problém s rychlostí připojení. Hlavními mobilními operátory Belize jsou DigiCell a Smart!. SIM karty DigiCellu seženete takřka na každém rohu - v oficiálních prodejnách, čerpacích stanicích, supermarketech apod. Kartu si musíte nechat zaregistrovat v některé z poboček BTL (Belize Telemedia Limited), k čemuž budete potřebovat pas. Karta stojí 20 BZD a zahrnuje kredit 10 BZD. Pokud chcete data můžete si koupit některý z balíčků - 75 MB na 24 hodin za 2 BZD, 500 MB na týden za 10 BZD nebo 1.2 GB na měsíc za 30 BZD.

Jazyk

Oficiálním jazykem v Belize (jako jediné země ve střední Americe) je angličtina, mnoho obyvatel mezi sebou hovoří také kreolštinou, jazykem ovlivněným angličtinou a jazyky otroků, kteří byli do Ameriky dovezeni ze západní Afriky. Kromě těchto jazyků se můžete setkat s dalšími jazyky - španělštinou (zejména v okolí hranic s Guatemalou), německým dialektem mennonitských skupin nebo s jazyky původních indiánských obyvatel.

Co si nezapomenout

  • elektrický adaptér
  • repelent proti moskytům, moskytiéru
  • baterku pro případ výpadku elektřiny
  • krém na opalování, sluneční brýle
  • pláštěnku
  • výbavu na šnorchlování
navrhnout změnu
Důležité adresy a kontakty

Honorární konzulát Belize v Praze

Karmelitská 375/21, 118 00 Praha 1 - Malá Strana, tel: 257 532 263, fax: 257 532 263, email: consulate.belize@atlas.cz, provozní doba úřadu (Po-Pá) 9:00-17:00.

Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 Cuidad de México, tel: +52 55 55312544, 55312777, nouzová linka: +52 155 21092399, fax: +52 55 55311837, email: mexico@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: Consulate_mexico@mzv.cz, web: www.mzv.cz/mexico, diplomatická působnost: pro Mexiko, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Belize a Salvador, konzulární působnost: pro Mexiko, Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Belize a Salvador, provozní doba úřadu: (Po-Pá) 8:00-16:30, úřední hodiny konzulárního oddělení pro veřejnost: (Po,St,Pá) 9:00-12:00.

Honorární konzulát ČR v Belize

6 Westby Street, Orange Walk Town P.O.Box 164, tel: +501 322 22 25, +501 322 33 73, fax: +501 322 25 28, email:

orangewalktown@honorary.mzv.czconsulczechrepublic@gmail.com, josephbloskot@gmail.comnreloskot@btl.net, provozní doba úřadu: (Po-Pá) 9:00-12:00, 14:00-17:00.

Důležitá telefonní čísla

Policie, hasiči a ambulance 911

navrhnout změnu
DOPRAVA
UBYTOVÁNÍ
UDÁLOSTI A AKCE
AKTIVITY

Nejlepší nabídky pro cestovatele